لرزش‌گیر اپتیکال Sensor Shift در آیفون 13

لرزش‌گیر اپتیکال Sensor Shift در آیفون 13

گفته می‌شود اپل قصد دارد تمامی مدل‌های ۲۰۲۱ را به لرزش‌گیر اپتیکال از نوع سنسور شیفت مجهز کند و به کمک آن، پایداری تصاویر را افزایش بدهد.
به گزارش آسون تک به نقل از زومیت ، سال گذشته، غول دنیای فناوری با سُنت‌شکنی، سخت‌افزار دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس را متفاوت با مدل پرو انتخاب کرد و تنها این گوشی اپل است که به فناوری تثبیت‌کننده‌ Sensor Shift مجهز شده است. فون‌آرنا با استناد به منابع دیجی‌تایمز گزارشی تدوین کرده است که بر اساس آن، کوپرتینویی‌ها احتمالا استفاده از تثبیت‌کننده‌ی مذکور را به تمامی مدل‌های آیفون ۱۳ گسترش خواهند داد.
احتمالا از اواخر ماه آینده تولید موتور سیم‌پیچ صدای (VCM) آیفون افزایش خواهد یافت. از قرار معلوم، تحویل VCM برای گوشی‌های هوشمند اپل، بیش از چنین محموله‌هایی برای واحدهای اندرویدی است. به‌طورکلی، VCM برای کمک به فوکوس دوربین استفاده می‌شود و از یک آهنربا، یوغ و یک سیم‌پیچ ساخته شده است. یوغ مؤلفه متحرکی است که امکان حرکت با سرعت بالا و موقعیت دقیق را فراهم می‌کند.
در این گزارش آمده است که تولیدکنندگان VCM انتظار دارند روند حمل‌و‌نقل از ماه نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) افزایش یابد؛ زیرا انتظار می‌رود اپل هر چهار مدل آیفون ۱۳ را به تثبیت‌کننده تصویر اپتیکال از نوع سنسو-شیفتمجهز کند.
به‌ ادعای دیجی‌تایمز، به تولیدکنندگان VCM گفته شده است که تولید قطعه‌ی مذکور را برای استفاده در آیفون ۱۳ بالغ بر ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش بدهند. افزون بر این، دیجی‌تایمز معتقد است که دو شرکت ژاپنی Mitsumi و Alps، تأمین‌کنندگان اصلی VCM برای دوربین‌های آیفون هستند. میتسومی در حال ارسال سفارش‌ها به Audix (مونتاژکننده‌ی تایوانی) و شرکت‌های چینی مانند Zhonglan،اJCT و GYZ است. از سوی دیگر آلپز خود مسئولیت تولید و مونتاژ را بر عهده دارد.
اعتقاد بر این است که سری آیفون ۱۳ با سخت‌افزار بهبودیافته و تغییرات جزئی طراحی در رویداد سُنتی اپل در بازه‌ی ماه سپتامبر (شهریور) رونمایی و پس از مدتی روانه‌ی بازار خواهد شد. انتظار می‌رود غول دنیای فناوری در سری آیفون ۱۳ از بریدگی کوچک‌تری برای تعبیه حسگرهای فیس آی‌دی استفاده کند. گزارش شده است که شاسی گوشی‌های ۲۰۲۱ اپل کمی ضخیم‌تر و ماژول دوربین آن‌ها بزرگ‌تر خواهد بود.

بازدیدها: 71

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *